SYSTEMY STEROWANIA AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ

Niezależnie od stopnia skomplikowania procesów przemysłowych występujących w różnorodnych podmiotach gospodarczych wymagają one ustawicznego i specjalistycznego nadzoru ukierunkowanego na bezpieczeństwo, utrzymanie optymalnej wydajności i w rezultacie zapewnienie najwyższej jakości finalnych produktów. Tym zadaniem obarczone są systemy sterowania automatyki przemysłowej. Bez ich udziału trudno mówić o nowoczesnej automatyzacji linii produkcyjnych.

Współczesny przemysł nie może się bez nich obejść, ponieważ rozwiązania nieuwzględniające procesu wzrastającej optymalizacji produkcji nie wytrzymają konkurencji ze strony tych podmiotów, które stale poddają swoje systemy sterowania automatyki przemysłowej przeobrażeniom związanym z postępem technologicznym. W tak wrażliwej na zachodzące zmiany i podlegającej nieustannym przeobrażeniom sferze technologii nie wolno pozwolić sobie na brak działań modernizacyjnych. Ich zaniechanie będzie tak naprawdę krokiem wstecz na trudnej drodze utrzymania konkurencyjności w każdym sektorze rynku wytwórczym. Automatyka to teraźniejszość i przyszłość produkcji, a nowoczesne systemy sterowania decydują o powodzeniu każdego projektu.

To prawda, że zautomatyzowanie procesów produkcyjnych eliminuje konieczność utrzymania większej liczby etatów, ale pozostali pracownicy mogą liczyć na lżejszą pracę, w bardzo dobrych warunkach i bez obaw o własne zdrowie. Wyższa wydajność, doskonała powtarzalność parametrów produkcji, bezpieczna obsługa maszyn to tylko niektóre atuty systemów sterowania automatyki przemysłowej.

Nowoczesne sterowniki i oprogramowanie zapewniają nieprzerwany proces coraz wydajniejszej produkcji, bez narażania się na jakiekolwiek momenty obniżenia wydajności czy nawet dłuższe przestoje. Zoptymalizowane sterowanie PLC ogranicza do minimum, a nawet całkowicie eliminuje tzw. czynnik ludzki, często narażający linię produkcyjną na podobne niebezpieczeństwa. W zamian za to pozwala personelowi do maksimum wykorzystać niewątpliwe atuty, jakie posiada mądrze wdrażana automatyka. 

Kodowanie plc

Firma Elaster Automatyka z Bydgoszczy wdrożyła wiele innowacyjnych projektów systemowych w zakresie sterowania automatyki przemysłowej, wykorzystując do tego nowoczesne technologie oraz specjalistyczną wiedzę zarówno z obszaru analizy funkcjonujących w danym obiekcie układów linii technologicznych, jak i optymalizacji ich sterowania. Korzystając z nieustannego rozwoju elektroniki inżynieryjnej, wprowadzamy szereg intuicyjnych rozwiązań wspierających i ułatwiających realizację produkcji przemysłowej. W naszej codziennej pracy korzystamy z nieograniczonych możliwości, jakie daje nowoczesne programowanie, często nie poprzestając na ogólnie przyjętych i używanych rozwiązaniach. Wszelkie  problemy staramy się rozwiązywać kreatywnie, dostosowując oprogramowanie urządzeń do potrzeb obsługiwanego systemu. 

Kluczowym elementem działania układów sterowania są sterowniki PLC. Mają one istotny wpływ na nieprzerwany, wydajny proces produkcji. Systemy sterowania PLC to prawdziwy klucz do sukcesu Państwa firmy, dlatego w swoich rozwiązaniach systemowych proponujemy szereg nowoczesnych i zawsze dostosowanych do wymagań określonej aplikacji urządzeń. Pośród oferowanych sterowników PLC są między innymi najwyższej jakości produkty marki Siemens (S7-300, S7-400, S7-1200, S7-1500), czy GE Automation & Controls (VersaMax, RX3i, Horner). Do niezawodnych urządzeń z górnej półki dołączamy zawsze zaktualizowane oprogramowanie sterowników PLC, gwarantujące najlepsze efekty optymalizacyjne dla Waszych linii produkcyjnych. 

systemy sterowania plc

Oferta Elaster Automatyka w obszarze projektowania i oprogramowania systemów sterowania linii technologicznych obejmuje szeroki zakres usług o kompleksowym charakterze, w tym m.in. analizy eksperckiej, dokumentacji projektowej oraz realizacji projektu lub nadzoru autorskiego. Zaprojektujemy z wykorzystaniem środowiska Step7, TIA Portal, Proficy Machine Edition oraz wykonamy kompletne systemy sterowania, w tym maszyn i urządzeń ciągów produkcyjnych:

  • oprogramowania sterowników logicznych PLC (sterowanie pracą maszyn, procesów produkcyjnych, linii technologicznych),
  • oprogramowania sterowników logicznych PLC procesów ciągłych,
  • programowanie sterowników logicznych PLC w konfiguracji z silnikami krokowymi, enkoderami i falownikami,
  • programowanie paneli operatorskich HMI (wizualizacja, zadawanie parametrów pracy dla maszyn funkcjonujących w ciągach produkcyjnych lub liniach technologicznych),
  • układy wejść/wyjść (rozwiązania służące do miejscowej bądź rozproszonej rozbudowy systemów sterowania z zadaniem ściągania i gromadzenia nadplanowych sygnałów obiektowych),
  • systemy redundantne (rozwiązania służące do sterowania systemami, dla których zachodzi konieczność zapewnienia bezwzględnej dostępności – ochrona przed nieprzewidzianymi przestojami i wynikającymi z tego tytułu kosztami),
  • systemy informatyczne SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) – wizualizacja procesów technologicznych i produkcyjnych,
  • systemy klasy DCS (systemy sterowania rozproszonego integrujące układy sterowania, wizualizację, archiwizację danych oraz narzędzia wspomagające wdrożenie, utrzymanie i serwisowanie).

W procesie tworzenia systemów sterujących szczególnie ważne jest programowanie sterowników PLC, dzięki któremu można dowolnie konfigurować skomplikowany proces produkcji. Oddajemy do Państwa dyspozycji najlepszych fachowców, dla których każde zamówienie będzie nowym wyzwaniem i twórczą przygodą. W efekcie otrzymacie zoptymalizowaną linię produkcyjną, która w szybki i oszczędny sposób zwielokrotni moce produkcyjne Waszego przedsiębiorstwa. Jeśli chcielibyście skorzystać z ogromnych możliwości, które są na wyciągnięcie ręki za sprawą nowoczesnej automatyki, zapraszamy do skorzystania z fachowych i skutecznych usług firmy Elaster Automatyka.